Wódka na wesele powinna być jakości premium, jak np. Biały Bocian, Adam Mickiewicz, Stock czy Pan Tadeusz.

 

Kiedy pierwsze emocje po zaręczynach już opadną, nadchodzi czas na rozpoczęcie przygotowań do ślubu. Lista rzeczy do załatwienia nie będzie miała końca. Jednak jedną z najważniejszych rzeczy do załatwienia przed ślubem, jest alkohol. Należy więc poświęcić kilka chwil i zastanowić się nad wyborem odpowiednich trunków, tym bardziej, że wydatki na alkohol są z reguły jedną z poważniejszych pozycji weselnego budżetu. Alkohol na przyjęciu weselnym jest niezwykle ważny. Wybór odpowiednich trunków może być bardzo stresujący. Polskie wesela uchodzą za te, na których najwięcej pije się głównie wódki. Wódka to alkohol, który natychmiast przychodzi na myśl, gdy mowa o weselu. Towarzyszy powitaniu Państwa Młodych, toastom i zabawom. Wiele par staje przed dylematem, jaką wódkę na wesele wybrać. Patrząc na szeroki asortyment oraz zróżnicowanie pod względem smakowym, można czuć się lekko zagubionym. Czy istnieją najlepsze wódki na wesele? Z pewnością ciężko jest wybrać jedną.

Wodka na Wesela

Każdy z nas ma inne preferencje co do alkoholu, w tym właśnie wódki. Wódka na wesele powinna przede wszystkim mieć przyjemny smak i mało wyczuwalny spirytusowy aromat, tak aby „łatwo wchodziła bez popitki”. Smak wódki determinują dwa elementy – produkt, z którego została wykonana, oraz proces destylacji. Jaka wódka na wesele? Jeśli nie mamy ulubionej marki, przed zakupem alkoholu na nasze przyjęcie dobrze jest sprawdzić ofertę sklepów stacjonarnych i internetowych, i zaopatrzyć się w niewielkie butelki trunków pochodzących od różnych producentów. Uważamy, że najlepsza czysta to nie taka, która jedynie należy do tych popularnych wódek na wesele, ale ta, która wykonana jest z największą starannością oraz z najlepszych surowców. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, dlatego warto, by późniejszą imprezę uświetniały najlepsze trunki. Wódka będzie prawdopodobnie najczęściej wybieranym przez zaproszonych gości alkoholem.

Weselna Wódka

Dla bardziej wymagających Par Młodych zalecane są wódki typu premium. Cechuje je wysoka jakość i dużo wyższa estetyka wykonania butelek. Ich cena jest wyższa, ale wszystko zależy od preferencji i możliwości finansowych Pary Młodej. Są zdecydowanie coraz bardziej popularne wśród organizatorów wesel. Ciekawym rozwiązaniem są także wódki smakowe. Alkohol ten daje możliwość wznoszenia wielokrotnych toastów za Parę Młodą wszystkim gościom, nie tylko tym, którzy lubią wódkę czystą. Ile zakupić wódki na wesele? Niestety żaden kalkulator wódki na wesele nie wskaże nam idealnie ile butelek wódki na wesele musimy kupić tak, by nie zabrakło, ani nic nie zostało. Możliwe jest tylko orientacyjne oszacowanie ilości alkoholu, lepiej jednak jest nabyć jej za dużo, niż za mało i mieć spokojną głowę. Zazwyczaj przyjmuje się, że na jednego dorosłego, gościa weselnego przypadać ma ok. 0,5 litra wódki. W przypadku wesela z poprawinami szacowana ilość tego trunku będzie większa. Powinniśmy wtedy zakupić ok. 0,7 – 1 litra wódki na osobę. Warto jednak zamówić karton lub dwa więcej.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl