Cena
-
od
do
Piwo bezalkoholowe smakiem i zapachem przypomina tradycyjne piwo, ale różni się od niego zawartością alkoholu. Jest źródłem takich związków jak magnez, potas, elektrolity.
Piwo bezalkoholowe jest rodzajem piwa z bardzo niską zawartością alkoholu. Zawartość alkoholu takiego piwa nie może przekraczać 0.5% całkowitej objętości. Zatem wszystkie piwa o niższej zawartości alkoholu są uznawane za bezalkoholowe. Pierwsze rzemieślnicze piwo zaczęły pojawiać się na rynku w 2016 roku. Wtedy na półkach sklepowych pojawiły się piwa takie jak Be Free z browaru Doctor Brew. Piwa bezalkoholowe od początku zyskały bardzo dużą popularność na rynku. A smaki piw bezalkoholowych cały czas się mnożą. Na sklepowych półkach z roku na rok pojawia się coraz więcej rodzajów piw bez procentów. Jeszcze kilkanaście lat temu branża piwowarska nie spodziewała się, że piwo 0 proc. będzie aż tak pożądane przez konsumentów. Popularnymi w Polsce piwami bezalkoholowymi są Warka, Heineken, Żywiec, Lech, Okocim, Tyskie. Zainteresowanie piwami bezalkoholowymi będzie tylko rosnąć, ponieważ konsumentom coraz częściej zależy nie na alkoholu, ale na smaku. W Polsce jest około 5 milionów osób, które nie piją alkoholu wcale i jest to spora grupa odbiorców, dla której warto produkować piwo 0,0%.
Piwo bezalkoholowe produkcja
Piwo bez alkoholu jest całkiem korzystne dla zdrowia i są równie smaczne, co ich procentowi odpowiednicy. Dlaczego? Piwo bezalkoholowe to nadal piwo. Piwo to jest warzone w naturalny sposób jednak podczas produkcji fermentacja jest przerywana w ściśle określonym momencie. Tak aby nie doszło do wytworzenia się alkoholu. Pozwala to zachować w piwie bezalkoholowym wszystkie pozostałe związki, które występują w ich alkoholowych odpowiednikach oraz smak zostaje niezmieniony. Dziś używa się specjalnych drożdży, które nie przerabiają cukru na alkohol, za to oddają wszystko to, co stanowi o aromacie i smaku piwa. Piwo 0 ma też mniej kalorii niż to z procentami, więc jest lepsze dla osób dbających o linię. Piwo jest źródłem przeciwutleniaczy, dzięki czemu wpływa na spowolnienie procesu starzenia czy przyspiesza regenerację mięśni. Zawiera także taką samą ilość antyoksydantów jak np. czerwone wino. Jest również cennym źródłem, jak już wspomniałam: polifenoli, magnezu, potasu, sodu, witaminy B, itp. Jak widać, piwo bezalkoholowe w umiarkowanych ilościach ma dobry wpływ na nasz organizm, jednak bez negatywnych skutków, które występują przy spożywaniu piwa z alkoholem.