Producent
Cena
-
od
do
Alkohol rzemieślniczy (Kraftowy) to każdy alkohol, którego produkcją zajmuje się odpowiednio wykwalifikowany rzemieślnik. Jego wyprodukowanie wymaga nauki i pewnego rodzaju sztuki, a do produkcji wykorzystywane są wyłącznie naturalne, najwyższej jakości składniki. Ponadto cechą producentów alkoholi rzemieślniczych jest innowacyjność, a także pielęgnacja receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Wódka rzemieślnicza powstaje z wysokogatunkowego spirytusu zmieszanego z wodą, proces jest długotrwały, składniki te są przez wiele godzin napowietrzane, dojrzewają. Spirytus musi być wydestylowany co najmniej do poziomu 96% - niewiele jest więc miejsca na smakowe substancje niealkoholowe - to najwyżej 4%. Linia produktów rzemieślniczych to szlachetny smak gwarantowany przez rzetelność polskiej produkcji. Inspiracje czerpane są z historii polskiego gorzelnictwa w poszanowaniu receptur stworzonych przez rzemieślników kochających swój fach. Alkohole powstają w limitowanych partiach, ważną rolę odgrywa proces kupażu czyli mieszanie destylatów o cechach wzajemnie uzupełniających się w celu stworzenia zharmonizowanego smaku.
Producentom wódki rzemieślniczej przyświecają te same ideały, które popchnęły niewielkie browary do produkcji piwa kraftowego. „Rzemiosło” jest tu słowem kluczowym – nie chodzi bowiem o masową produkcję, a o zachowanie jak najwyższej jakości każdej partii. Wódka rzemieślnicza powstaje z wysokogatunkowego spirytusu zmieszanego z wodą, proces jest długotrwały, składniki te są przez wiele godzin napowietrzane, dojrzewają. Spirytus musi być wydestylowany co najmniej do poziomu 96% - niewiele jest więc miejsca na smakowe substancje niealkoholowe. Linia produktów rzemieślniczych to szlachetny smak gwarantowany przez rzetelność polskiej produkcji. Inspiracje czerpane są z historii polskiego gorzelnictwa w poszanowaniu receptur stworzonych przez rzemieślników kochających swój fach. Alkohole powstają w limitowanych partiach, ważną rolę odgrywa proces kupażu, czyli mieszanie destylatów o cechach wzajemnie uzupełniających się w celu stworzenia zharmonizowanego smaku. Ostatnio kraftowa wódka stała się bardzo popularna. Jest to rodzaj wódki, który jest produkowany z naturalnych składników i ma unikalny smak. Wielu ludzi uważa, że wódki kraftowe są lepsze niż zwykłe wódki, ponieważ są bardziej aromatyczne. Kraftowa wódka jest bardzo popularna wśród osób, którzy lubią dobre alkohole. Wódki kraftowe są coraz bardziej popularne, ponieważ ich dostępność jest coraz większa.
Pszenica, żyto i ziemniaki. Z czego produkowana jest wódka rzemieślnicza?
Tradycyjnie wódkę wytwarza się ze zboża – najczęściej żyta – które łączy się z wodą i podgrzewa. Następnie do powstałej miazgi dodaje się drożdże, które inicjują fermentację i przekształcają cukry w alkohol. W tym momencie można rozpocząć proces destylacji spirytusu. Następnie wódka poddawana jest próbie, której celem jest sprawdzenie, czy występuje w niej odpowiednia zawartość alkoholu. Jeśli trunek się zapali, wszystko jest dobrze. Jeśli nie, trzeba wydestylować ją po raz kolejny. Czysta wódka musi w pewnym sensie bezsmakowa. W tym celu trunek jest wielokrotnie podgrzewany i destylowany. Gdy po schłodzeniu substancja powróci do stanu płynnego, przychodzi czas na filtrowanie. Gotowa wódka zawiera około 40% alkoholu. Oprócz standardowych odmian „czystych”, na dzisiejszym rynku popularność zyskują tzw. wódki smakowe. Powstają one poprzez dodanie do bazy wódki owoców, przypraw lub ekstraktów. Większość produktów tego typu nie wymaga dojrzewania – można je od razu zabutelkować i wysłać na rynek.
Rzemiosło w produkcji alkoholi wymaga od osoby wąchania, smakowania, dotykania. Tyczy się to zarówno składników używanych do produkcji, jak i efektu. Dzięki temu rzemieślnik jest dokładnie zaznajomiony z każdą partią alkoholu w przeciwieństwie do masowej produkcji.