Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

RPA

Last Cape Chenin Blanc

Last Cape Chenin Blanc
Last Cape Chenin Blanc

import - RPA (Republika Południowej Afryki) wino wytrawne, białe 0,75L; alc. 12 % obj. Wino szczepowe Chenin Blanc o charakterystycznym aromacie, słomkowym kolorze z ielonymi refleksami. Aromat owoców tropikalnych, limonki, melona, z nutami gruszki. Idealnie zbalansowane dzięki żywej kwasowości. Podkreśli dodatnio smak dań rybnych, sałatek i serów. Wino Serwować w temp. 10-12 stop. C

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: od 7 dni roboczych

Last Cape Chenin Blanc 3L

Last Cape Chenin Blanc 3L
Last Cape Chenin Blanc 3L

Wino szczepowe Chenin Blanc, o charakterystycznym aromacie, słomkowym kolorze zielonymi refleksami.

Aromat owoców tropikalnych, limonki, melona, z nutami gruszki. Idealnie zbalansowane dzięki żywej kwasowości. Podkreśli dodatnio smak dań rybnych, sałatek i serów. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: od 7 dni roboczych

Last Cape Pinotage

Last Cape Pinotage
Last Cape Pinotage

Wino gronowe czerwone, półwytrawne, szczepu Pinotage o charakterystycznym głębokim smaku i aromacie.

Wino dobrze zbudowane ze zrównoważoną kwasowością i wyraźnym owocowym smakiem. Idealne do pieczeni, potraw z grilla oraz czerwonego mięsa.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: od 7 dni roboczych

Last Cape Pinotage 3L

Last Cape Pinotage 3L
Last Cape Pinotage 3L

import - RPA (Republika Południowej Afryki) wino półwytrawne, czerwone 0,75L; alc.

12,5 % obj. Wino gronowe czerwone, półwytrawne, szczepu Pinotage o charakterystycznym głębokim smaku i aromacie. Wino dobrze zbudowane ze zrównoważoną kwasowością i wyraźnym owocowym smakiem. Idealne do pieczeni, potraw z grilla oraz czerwonego mięsa. Wino Serwować w temp. 16-18 stop. C

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: od 7 dni roboczych

Republika Południowej Afryki to jeden z krajów wchodzących w skład tzw. Nowego Świata. Winorośl jest tu uprawiana od ponad 300 lat. Jest to miejsce, gdzie wina są robione w najróżniejszych stylach uwarunkowanych klimatem i ukształtowaniem terenu danego miejsca. Znacząca część regionów znajduje się pod wpływem oceanu Indyjskiego czy Atlantyckiego. Rozmaitość gleb, wysokości, kierunków i kątów nachylenia stoków pozwala winiarzom na uprawę wielu odmian winogron oraz produkcję win w różnych stylach począwszy od białych do czerwonych, od wytrawnych po słodkie. Najczęściej uprawianym w RPA szczepem jest cabernet sauvignon. Robi się z niego zarówno wina jednoodmianowe, jak i blendy np. w stylu bordoskim z merlotem i cabernet franc. Całkiem popularny jest merlot, z którego wina mają śliwkowy charakter. Ciepły klimat sprzyja uprawie syraha. Wina z tej odmiany charakteryzują się wysoką zawartością alkoholu, aromatami dojrzałych czarnych owoców, czasami z ziemistymi lub mięsnymi nutami. Szczególnie ważne miejsce zajmuje w południowoafrykańskim winiarstwie odmiana pinotage. Szczep, będący krzyżówką pinot noir i cinsault, uznawany jest za narodowy. Robi się z niego wina w różnych stylach.

Czasami jest kupażowany z innymi szczepami międzynarodowymi, co daje tzw. Cape blend, ale równie popularne są wina jednodmianowe. Typowe wino z pinotage jest lekkie, z charakterystycznym smakiem czerwonych owoców i wysoką kwasowością. Owoce ze starych krzewów są bogatsze. Pinotage potrafi mieć intensywny aromat kawy lub czekolady. Spośród białych odmian królem w RPA jest chenin blanc. Proste stołowe wina z tej odmiany mają smak i aromat owoców pestkowych takich jak brzoskwinia, morela, czereśnia. Ambitniejsi winiarze robią wina ze starych krzewów, dzięki czemu są one bardziej skoncentrowane i złożone. Fermentacja beczkowa i dojrzewanie w drewnie dodaje winom dębowe nuty. Inne popularne białe odmiany uprawione w RPA to colombard, sauvignon blanc chardonnay i muscat aleksandryjski z tego to szczepu robi się słodkie wina deserowe z późnego zbioru. Wina z RPA należą do trunków lekkich i przyjemnych. Tworzone tradycyjnymi metodami południowoafrykańskie trunki cenione są na całym świecie za swoją wyjątkowość i nietuzinkowość subtelnych aromatów. Ponad 90% win robionych w RPA pochodzi z Zachodniego Przylądka. Obszar dzieli się na pięć regionów winiarskich: Breede River Valley (ze znanymi dystryktami Robertson i Worcester), Cape South Coast (m.in. Elgin, Overberg, Walker Bay), Coastal Region (Cape Town z Constantią, Darling, Franschhoek, Paarl, Stellenbosch, Swartland, Wellington, Tulbagh), Klein Caroo i Olifants River.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl